fbpx

FOUNDATION

Foundation yılında 6’sı zorunlu 2’si seçmeli olmak üzere toplam 8 ders bulunmaktadır bunlar İngilizce Dil Kullanımının Gelişimi, İleri İngilizce, Akademik İngilizce, Çalışma ve İletişim, Kültür Çalışmaları ve Temel Matematik derslerinden oluşmaktadır. Zorunlu derslere ek olarak öğrenciler seçmeli olarak Bilgisayar Bilimine Giriş, Programlamaya Giriş, İşletmeye Giriş, Muhasebe ve Ekonomiye Giriş, İleri Matematik, Fizik Kimya ve Biyoloji derslerinden tercih edecekleri 2’sini alabilmektedirler.

Zorunlu Dersler

Aşağıdaki 6 ders Foundation eğitimde alınması gereken zorunlu eğitimlerdir.

– Bu eğitim öğrencinin günlük hayatta kullandığı İngilizce’yi daha yeterli ve akıcı hale getirmeyi amaçlamaktadır. Okuma, Yazma, Dinleme ve Konuşma yetilerinin gelişimine odaklanır. Bu eğitimin sonunda öğrencinin İngilizce bilgi seviyesi özgüvenli şekilde iletişim kurabilmesi için yeterli hale gelir. Böylelikle öğrenci orta ve ortanın üstü diye adlandırılan İngilizce dil seviyelerini bu dersle birlikte tamamlamış olur. Bu eğitim öğrencinin İngilice’ye ileri seviyede hakim olması amacıyla gerekli tüm teorik ve pratik birikimi sunar. Öğrenciler bu derste ileri seviyede konuşma, okuma, dinleme ve yazma üzerine yoğun bir çalışma içine girerler. İngilizce yetilerini ileri seviye kelimeler ve karmaşık dilbilgisi kurallarını benimseyerek geliştirirler.
Bu eğitim öğrencinin akademik dünyanın yapısını anlaması ve etkin şekilde kullanacağı dil gereksinimlerini geliştirmesini amaçlamaktadır.
Bu eğitim öğrenciye üniversite seviyesinde başarılı olabilmesi için gerekli tüm çalışma altyapısını sağlar. Öğrenci bağımsız akademik araştırmalar yapmak, akademik makaleler yazmak veya sözlü resmi sunumlar yapabilmek adına gerekli temel nitelikleri kazanır.
Bu eğitim öğrenciye diğer küültürleri tanıma ve onları anlama adına farkındalık yaratmayı amaçlamaktadır. Öğrenci yabancı bir ülkenin çeşitli özellikleri ve kültürü hakkında özellikle öğrencilik hayatına odaklanılarak gerekli bilgileri alacaktır.
Bu eğitim öğrencinin matematiksel düşüncesini geliştirmeye odaklanırken bu yeteneğinin kariyerinin ileriki dönemlerinde diğer disiplinlerle birlikte kullanılmasının temellerini atar. Aşağıdaki 6 seçmeli dersten 2’si okumayı planladığı bölüm doğrultusunda öğrenci tarafından seçilecektir. Bilgisayar Bilimine Giriş – Bu eğitim Bilgisayar Sistemlerinin Organizasyonlarından, dijital yazılımlar ve donanım arasındaki ilişkiye; bilgisayar uygulamalarından, network çözümlerine kadar geniş yelpazedeki Bilgi Teknolojilerinin temellerini kazandıran bir başlangıç eğitimidir. Programlamaya Giriş ¬ – Bu eğitim modeern programlama dili olan Visual Basic’in pratik kullanımını öğretirken, nesne odaklı bilgisayar programlamasının konusunun seçimi ve yinelenmesi, temel ardışık programlama prensiplerinin konularını içerir. İşletmeye Giriş – Bu eğitim işletmenin amacı, özellikleri ve organizasyonu hakkında temel düzeyde bilgi sağlar. Öğrenci işletme yapıları ve temel pazar pratikleri konusunda aşinalık kazanır. Muhasebe ve Ekonomiye Giriş – Bu eğitim muhasebenin ve ekonominin temel konularını ele alır. Öğrenci Pazar yapıları ve para politikaları gibi konseptlere aşinalık kazanmasının yanısıra basit ekonomik öngörüleri nasıl ortaya koyacağı hakkında bilgi sahibi olur. İleri Matematik – Bu eğitimde Temel Matematik eğitiminde ele alınan farklı matematiksel konsept ve fikirler derinlemesine analiz edilir. Öğrencinin geniş ölçekte irdelediği matematik konularıyla üniversite düzeyinde çalışacağı alanlardaki İleri seviye cebir teknikleri gelişir. Fizik – Bu eğitim Fizik prensiplerinin temel arkaplanını kapsar. Newton’un mekaniği, elektrostatik ve elektriksel dinamik konularına odaklanılır. Isı Fiziği ve Magnetizma konularına giriş yapılır. Kimya – Bu eğitim Kimya’nın 3 temel konusu olan organik, inorganik ve fizik hakkında bilgi birikimi kazandırmak üzere dizayn edilmiştir. Teorik konseptlerse pratik laboratuvar dersleri kullanılarak görselleştirilecektir. Biyoloji – Bu eğitim insan vücudunun nasıl çalıştığına dair temel bilgileri konu edinir. Hücreden başlayarak vücut sistemlerine kadar bir bilgi birikimi inşa eder. Amaç, öğrencinin ileriki dönemlerde sağlık alanında eğitim alacağı göz önüne alınıp gerekli altyapının kazandırılmasıdır.

Bangor University

1884 yılında kurulan Bangor üniversitesi tarihsel anlamda köklü bir geçmişe sahiptir. Bilim, Sanat ve Sosyal Bilimler alanlarında eğitim vermektedir. Yerleşke olarak Snowdonia dağları ve denize yakın konumuyla doğa harikası muazzam bir yerdedir.
Bangor Üniversitesi eğitim alanında yakaladığı başarılar neticesinde Gold rating in the Teaching Excellence Framework (TEF) ödülüne layık görülmüştür. Eğitim, öğretim alanındaki istikrarı ve başarısı ile Birleşik Krallık’ın en kaliteli üniversiteleri arasında yer alır.
2017 yılında İngiltere’de öğrenci memnuniyeti konusunda yapılanaraştırmalarda ilk 10 üniversite arasında yer almıştır. (National Student Satisfaction Survey 2017)

Bangor Üniversitesi’nin yerleşkesi öğrencileri için görsel bir ziyafet sunmaktadır. 4 mevsim Snowdonia dağlarına tırmanış yapailirken, yazları sahilinde denize girebilirsiniz.

Bangor Üniversite’sinin bir diğer imkanı ise öğrencilere sunduğu dostane ortamdır. 150’yi aşkın kulüp ve topluluğuyla herkesin kendi ilgi alanına göre sosyalleşebileceği bir üniversite yaşamı sunuyor. Bu anlamda Bangor 2018 yılında What Uni Student Choice Awards ödülünü kazanmıştır. Ayrıca okulda kulüp üyelikleri ücretsizdir.